Úvod  »  Novinky  »  VIROVÁ ŽLOUTENKA TYPU A (VHA) - INFORMACE PRO VEŘEJNOST  »

VIROVÁ ŽLOUTENKA TYPU A (VHA) - INFORMACE PRO VEŘEJNOST

Vzhledem k tomu, že se objevil na naší škole případ onemocnění virem hepatitidy A - žloutenka typu A, je důležité dbát na dodržování osobní hygieny.
Lékařskému dohledu bude podrobena pouze třída kam žák chodil. V případě výskytu dalších onemocnění se toto opatření rozšíří na celou školu.
Hygienická opatření pro školu budou trvat v termínu od 1. 4. do 20. 5. 2016.

Do 10. 4. 2016 je možné nechat své dítě očkovat proti žloutence typu A.
Očkování částečně hradí zdravotní pojišťovna.

Doporučujeme:
  • časté mytí rukou vždy po použití toalety (pod tekoucí vodou v minimální délce 30 vteřin),
  • mytí rukou před a po jídle,
  • nekonzumovat pokrmy nedostatečně tepelně upravené.
Ve škole byla zavedena hygienická opatření podle pokynů KHS ÚK a protiepidemického oddělení v Teplicích.

V případě dotazů je možné kontaktovat MUDr. Evu Poláčkovou KHS ÚK - tel. 777836847 nebo ředitele školy na tel. 606919354.

Další doporučení:
1. Žádnou paniku.
2. Nakažený pacient je člověk z běžné rodiny s normálními hygienickými návyky.
3. Nejrizikovější je přenos fekální cestou (dezinfekce toalety, mytí rukou po použití toalety).
4. Nákaza běžnou cestou (kontaktem) je minimální.
5. Pokud chcete ochránit sebe a své blízké dodržujte zásady správné hygieny a nechte se očkovat.
6. Škola přijala zvýšená hygienická opatření podle pokynů protiepidemického oddělení a je s ním v kontaktu.
7. Očkovaných dětí a osob se tato opatření netýkají.

Mgr. Lukáš Šimon, ředitel školy
V Žalanech dne 1. 4. 2016