Úvod  »  Novinky  »  Mladý záchranář Teplice  »

Mladý záchranář Teplice

4.5. se v teplické hasičárně konala okresní soutěž Mladý záchranář, které jsme se společně s družstvem složeným z žáků šestého ročníku zúčastnili. Družstva soutěžila v disciplínách, v nichž žáci prokazovali nejen své znalosti, ale i fyzické dovednosti. Mezi disciplíny patřila například znalost první pomoci, dopravní test, znalost požární ochrany a chování za mimořádných událostí. Děti si také vyzkoušely své znalosti práce s buzolou a orientaci v mapě, znalosti improvizovaných prostředků ochrany či uzlování. Mezi testy fyzické zdatnosti patřila horolezecká stěna a hasičský polygon.
U mnoha disciplín jsme získali plný počet, někde jsme se trochu zapotili, ale přesto jsme se svým výkonem spokojeni. Získali jsme sice "jen" 11. místo, ale výkony jednotlivých družstev byly poměrně vyrovnané.