Úvod  »  Novinky  »  Projekt Edison  »

Projekt Edison

V týdnu od 5. - 9. února 2018 nás navštívily tři studentky, a sice z Brazílie - Gabriela, Ukrajiny - Chrystyna a Taiwanu - Julia v rámci projektu Edison. V pondělí jsme je přivítali v tělocvičně, kde jsme se seznámili během global village - naši žáci předvedli taneční vystoupení a prezentaci o ČR a Žalanech a děvčata krátce představila sebe a své země. Další čtyři dny se studentky střídaly ve všech třídách kromě první a představovaly své země. Naši žáci tak získali možnost komunikovat v anglickém jazyce, viděli působivá videa, zatančili si tradiční tance, zahráli hry apod. a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o zemích a studentkách samotných. V pátek jsme jejich návštěvu zakončili projektem 8. a 9. ročníku s názvem "Jak my vidíme...", jehož výsledky a nejen ty si můžete prohlédnout ve fotogalerii na FB školy. Vybraní žáci/žákyně z 8. a 9. třídy zároveň studentkám pomáhali s překladem pro ostatní spolužáky a za svou práci si zaslouží velkou pochvalu.
Mgr. B. Jurčíková