Úvod  »  Novinky  »  Události v týdnu - 25.5. - 30.5.  »

Události v týdnu - 25.5. - 30.5.

Noc kostelů
Letos poprvé se naše škola společně s obecní knihovnou zapojila do celorepublikové akce Noc kostelů. Dne 25. 5. si návštěvníci mohli prohlédnout krásnou výstavu žákovských prací zaměřenou na zpracování vitráží, dále proběhla dvě vystoupení našich žaček. Pro všechny bylo zajištěno občerstvení. Akce se vydařila, jsme rádi, že jsem se mohli stát součástí.

Mladý záchranář
Ve středu 30.5. jsme se již tradičně zúčastnili soutěže Mladý záchranář. Současné družstvo bylo na soutěži podruhé a oproti loňskému roku se velmi zlepšilo. Sice jsme se ještě nedostali "na bednu", ale zbývá jen kousek - v soutěži jsme tedy získali krásné čtvrté místo. Soutěžní družstva se utkali na 14 stanovištích, kde si mimojiné vyzkoušeli horolezeckou stěnu, hledání předmětů během požáru, dopravní značky, první pomoc, hlášení městské služby a mnoho dalšího. Víme, že naši žáci by si při mimořádných událostech dokázali vždy poradit.

Vystoupení pro rodiče
30.5. odpoledne jsme se společně s rodiči sešli na dětském školním hřišti, kde se konalo vystoupení dětí dramatického kroužku, souborů a recitátorů. Odpoledne jsme si užili všichni - dobré jídlo, chladné pití a krásný kulturní zážitek - nic nám nechybělo. Děkujeme dětem i rodičům, že s námi trávíte čas.

Mgr. Barbora Schneiderová