Úvod  »  Novinky  »  Exkurze do České televize a na Vyšehrad  »

Exkurze do České televize a na Vyšehrad

Dne 14.6. vyrazili žáci 2. stupně na exkurzi do Prahy do České televize. A nebyla to žádná nuda, vyzkoušeli si práci moderátorů, kameramanů, viděli natáčení pořadů naostro, prošli se kostymérnou a rekvizitárnou a potkali několik osobností, které znají z televizní obrazovky, například Martina Písařovského, Lumíra Olšovského nebo Vladimíra Schmitzera. Pak jsme se projeli metrem, prošli si areál Vyšehradu a nezapomněli jsme ani na vyšehradský hřbitov, kde jsou pochovány slavné osobnosti našich dějin a kde se nachází hrobka Slavín. Povedený den.

Do České televize není úplně jednoduché se dostat a místa, která jsme navštívili, nejsou běžně dostupná pro návštěvníky. Za tuto exkurzi děkujeme Člověku v tísni a jeho projektu Jeden svět na školách. Do tohoto projektu jsme jako škola dlouhodobě zapojeni. Ve spolupráci s ním zvyšujeme mediální gramotnost žáků, necháváme vzdělávat naše pedagogy, účastníme se konferencí, věnujeme se moderním dějinám a ve výuce pravidelně využíváme filmové lekce. Jsme rádi, že se naše škola stala součástí tohoto projektu.