Úvod  »  Novinky  »  PROJEKTOVÝ DEN PREVENCE - RASISMUS  »

PROJEKTOVÝ DEN PREVENCE - RASISMUS

Ve středu 23. ledna proběhl na obou stupních základní školy projektový den, který byl tematicky zaměřen na prevenci rasismu a rasisticky motivovaných činů.
Žáci prvního stupně se po seznámení s pojmem, čtení literární ukázky či zhlédnutí spotu s rasovou tematikou sami či pod vedením paní učitelky k tématu vyjádřili, a to nejčastěji kreativní, výtvarnou formou (autorské obrázky, plakáty, transparent, apod.).
Žáci druhého stupně už tak „volnou“ ruku neměli. Základem projektového dne byl dokument, jehož ústředními postavami byli samotní účastníci rasově motivovaného činu (agresor a oběť). Výstupem pak byla nejen diskuse na téma rasismus a jeho příčiny s následky, ale zejména osobní dopis (vyjádření, vzkaz) vybranému protagonistovi dokumentu. Výsledek byl opravdu velice empatický a emotivní.
Dopisy jsou k dispozici ve vitríně před jídelnou. Zastavte se na chvíli a seznamte se s nimi…Stojí to za TO!