Základní škola a Mateřská škola Žalany
Úvod  »  Novinky  »  1. mezitřídní turnaj ve futsalu  »

1. mezitřídní turnaj ve futsalu

1. mezitřídní turnaj ve futsalu - krátký report z turnaje

Ve dnech 16. 2. a 19. 2. 2015 se uskutečnil na naší škole dvoukolový mezitřídní turnaj ve futsalu. Celkem se do turnaje zapojily čtyři třídy druhého stupně, které odehrály vzájemně celkem 12 utkání. S nápadem odehrát tento turnaj přišli žáci 8. A. Zajistili sponzory, ceny, diplomy, propagaci a turnaj mohl začít. První kolo se odehrálo v pondělí 16. 2. 2015. Na programu dne bylo celkem 6 vzájemných utkání a už tehdy největší favorit soutěže (8.A) zjistil, že cesta za prvním místem nebude příliš jednoduchá.  Hned v prvním zápase podlehli třídě 8.B divokým výsledkem 6:3, načež následovala další prohra tentokrát 4:0 s hráči 7.A. Nutno podotknout, že i sedmá třída vybrala pro svou reprezentaci velmi kvalitní výběr a byla pasována na celkového černého koně turnaje. Toto označení se i po prvním kole začalo naplňovat, jelikož sedmá třída předváděla nejkrásnější kombinační podívanou a po prvním dni se usadila v čele tabulky bez ztráty bodu, navíc s jedinou inkasovanou brankou. Kombinační hrou vycházející téměř z bezchybné obrany Dana Večerníka a Aničky Sas si navíc postupně získali i mnohé fanoušky.

Velice zajímavé byly i zápasy nejmladších účastníků turnaje „šesťáků“, kteří se nebáli odehrát turnaj proti starším spolužákům. Navíc spojili své síly i s několika hráči z páté třídy a jejich spolužáci je nenechali na holičkách. Přišli podpořit své spolužáky a vytvořili úžasnou atmosféru, která byla slyšet až na druhé straně školy.

Po prvním odehraném dni byla tabulka následující:
1.  místo  7.A , 9 bodů, skóre 13:1
2.  místo  8.B, 6 bodů, skóre 13:6
3.  místo  8.A, 3 body, skóre  17:12
4.  místo  6.A, 0 bodů, skóre 3:27

Nejvíce vstřelených branek – 9 - zaznamenali hráči: Jaroslav Polák (8. B) a Petr Barcal (8. A)

Tabulka po prvním dni určitě nevypadala tak, jak by si mnoho hráčů představovalo a nebylo divu, že každý chtěl získat skalp do té doby suverénní 7. A. Druhé kolo začalo ve čtvrtek v půl druhé. A hned velmi zostra. 8.A si „pochutnala“ na hráčích 6.A, tentokrát už podpořených svým třídním učitelem Mgr. Jiřím Jaloveckým 10:1 a následně  7.A smetla 8.B -  3:1. Turnaj pokračoval, až přišlo na řadu utkání 7. A s 8. A. Třídy, jež čítají nejvíce reprezentantů školy,  odehrály vskutku vynikající pohledné utkaní. Tento zápas byl později vyhlášen jako nejkrásnější a nejlepší zápas turnaje a 7. A v něm vítězstvím 4.2 rozhodla o předčasném vítězi turnaje, jelikož  ji již bodově nikdo nemohl sesadit.

Nakonec si přesto jejich skalp mohl připsat ten nejméně pravděpodobnější účastník turnaje. V neuvěřitelném zápase nejmladších účastníků vedla po poločase třída 6. A nad nejlepším týmem turnaje 1:0. Tento výsledek se jim bohužel nepodařilo udržet a po inkasování třech branek odcházeli s prázdnou. Ovšem se vztyčenou hlavou a chválou plácajících fanoušků.

Celkové vyhlášení proběhlo v 16:00 s následujícími výsledky:
1.  místo  7.A, 18 bodů, skóre  23:5
2.  místo  8.B, 12 bodů, skóre  25:10
3.  místo  8.A,   6 bodů, skóre  30:19
4.  místo  6.A,   0 bodů, skóre    5:50

Nejlepší hráč turnaje – Michal Dufek (7. A)

Nejlepší obránce turnaje – Dan Večerník (7. A)

Nejlepší střelec turnaje (22) – Jára Polák (8. B)

Nejlepší brankář turnaje – David Krafčík (7. A)

Nejlepší nejmladší střelec – Stanislav Filař (5.A)