Základní škola a Mateřská škola Žalany
Úvod  »  Novinky  »  Schooldance 2015  » 

Schooldance 2015

Finále soutěže Schooldance 2015 se konalo dne 24.6. 2015 ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Naše škola reprezentovala s tanečním vystoupením Oživlé panenky Annabelle inspirován hororem Annabelle. Taneční skupina ve složení Karolína Gruntová, Karolína Fišerová a Vojta Polák trénovala několik měsíců a obrovským úspěchem byl již postup do finále, do kterého se dostalo pouze 12 videí z téměř 700 přihlášených.
Na Slovensko jsme vyrazili už v úterý dopoledne, cesta byla náročná, protože jsme po cestě potkali mnoho nehod, tudíž jsme jeli téměř osm hodin. Únava nás ale nepřemohla, po ubytování v příjemném hotelu Blue Bratislava jsme se tramvají jeli podívat do historického centra, kde jsme se také navečeřeli. Prošli jsme malebné uličky Bratislavy a navštívili impozantní Bratislavský hrad. Před spaním ještě nechyběl poslední trénink, protože hotel rekonstruoval konferenční místnost, vzali jsme zavděk místním parkovištěm.
Ráno jsme se všichni potkali na snídani. Na soutěžících již byla cítit nervozita, takže nasnídat, zabalit a hurá do divadla. Soutěžící absolvovali generální zkoušku a náš doprovod (Eliška Benešová a Klaudie Krafčíková) zatím navštívili místní ZOO. Již při generálce bylo jasné, že všechna vystoupení mají velmi vysokou úroveň. Nedokázali jsme odhadnout, zda máme či nemáme šanci…V jednu hodinu na pódium vstoupila Adéla Banášová a odstartovala tolik očekávané finále. Na řadu jsme šli jako pátí. Hodnotila nás jedenáctičlenná porota, ve které zasedl například tanečník Petr Čadek, herec Ján Koleník, choreograf Ján Ďurovčík, ředitel Slovenského národního divadla a další… Náš výkon hodnotil právě Ján Ďurovčík, kterému jako porotci Stardance bylo přezdíváno Přísňák….Naši skupinu však pochválil….Inu, tréma to byla obrovská…Nakonec jsme získali čtvrté místo v naší kategorii…Nechyběly slzy, potlesk, dojetí….Plni zážitků jsme vyrazili domů.

Moc děkujeme vedení školy za podporu, Petru Macounovi za natočení videa a pomoc s choreografií, Elišce a Klaudii za podporu při finále, rodičům a všem ostatním za hlasy....A největší poděkování a uznání patří Vám třem - Karolíně, Karolíně a Vojtovi - jste výborní!!!
Zde ještě vyjádření neziskové organizace EDULAB:
Milé oživlé panenky Annabelle,
gratulujeme ke skvělému výkonu ve Slovenském národním divadle. Byly jste originální a velmi dobře se vám podařilo přenést umělecký klip na podium, což určitě nebylo jednoduché. Stejně jako v klipu, tak i v divadle byla cítit hororová atmosféra.
Jsme moc rádi, že jste se do soutěže zapojily a doufám, že jste si vystoupení a vůbec celou atmosféru soutěže užily. Nám se vystoupení velmi líbilo. Díky.
Velký dík patří také vašim učitelkám, rodičům a všem zapojeným pomocníkům, kteří vás na cestě soutěží provázeli.

Odkazy:
 Generální zkouška:
https://www.youtube.com/watch?v=Ra4zZ44haqs
  Finále:
https://www.youtube.com/watch?v=b66XpWVFNgs
  Televizní spot:
http://www.ta3.com/clanok/1064493/porota-to-pri-hodnoteni-finale-sutaze-school-dance-nemala-jednoduche.html
  Soutěžní video:
https://www.youtube.com/watch?v=h3_a0i7szQ
 
Fotky si můžete prohlédnout na facebooku.
 
zs zalany
vzp