Úvod  »  Novinky  »  Cvičení v přírodě  »

Cvičení v přírodě

Cvičení v přírodě se konalo v pátek 4.9. 2015 a zúčastnila se jej celá základní škola. Třídy navštívily různá místa v okolí, například Bžany, Oparenské údolí, Doubravku a Milešovku. Každá třída dostala na cestu úkoly, které musela po cestě plnit, mladší děti výtvarně zpracovaly výlet, starší zaznamenávaly faunu a flóru, kterou po cestě zahlédly. Nejstarší ročníky se utkaly ve fotografické soutěži, v níž měly za úkol zdokumentovat slova, která dostaly ráno v obálce od svých třídních učitelů. Nejednalo se o úplně jednoduché úkoly, žáci si museli poradit například se slovy jako štěstí, respekt, nočník a podobně. Všechny třídy ukázaly, že mají velkou fantazii a výsledné fotografie jsou vskutku originální. Cvičení v přírodě mělo velký úspěch, žáci se nejen seznámili se svým okolím, ale také prožili hezký den se svými spolužáky a třídními učiteli.

Výsledky soutěže budou zveřejněny v nejbližších dnech.