Úvod  »  Novinky  »  Projekt EDISON  »

Projekt EDISON

V letošním školním roce na naší škole poprvé proběhne projekt Edison. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Skupina 7 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně. K nám přijedou studenti dne 28.2. 2016 a stráví u nás jeden týden. Projekt se bude týkat 4. - 9. ročníku, ale postupně se se studenty setkají všichni, například při společném výletě se školní družinou nebo při výstupu na Milešovku. Na společné akce srdečně zveme také širokou veřejnost.

V současné chvíli ještě nemáme ubytování pro všechny studenty. Pokud máte zájem ubytovat stážistu u sebe doma a zlepšit si tak svou angličtinu, popřípadě poznat novou kulturu, ozvěte se prosím na email Schneiderova.b@seznam.cz.