Základní škola a Mateřská škola Žalany
Úvod  »  Novinky  »  Tvorba žáků VI.A  » 

Tvorba žáků VI.A

V hodinách českého jazyka a literatury si rádi zkoušíme, jakým je čeština krásným a bohatým jazykem. Někteří mají nakročeno stát se spisovateli. V tomto týdnu jsme se v šestém ročníku seznámili s pohádkou Jana Wericha Chlap, děd, vnuk, pes a hrob. Jedná se o úspornou pohádku, která se skládá pouze z jednoslabičných slov. Dokázali byste to také? Naši šesťáci měli za úkol vymyslet větu složenou z jednoslabičných slov. Jsou moc šikovní a během deseti minut dokázali vytvořit dokonce příběh.
Kateřina Kalašová VI.A
Žil kdys kdes král, král měl psa, ten pes měl květ v dráp a chtěl se rvát. „NE!“ řek král,  „Ty máš květ, ty máš chvost, já mám strom, ty máš los.“ No, což by chtěl král, jen mít ten květ.
Markéta Partynglová VI.A
Byl stár muž, psa měl, též vnuk s ním šel na kraj vod, kdes je pláň, tu sníh pad a mráz byl u vrat, ten vnuk spad do vod a pes za ním skák, a ten muž, co byl stár, byl teď tu sám.
Václav Franěk VI.A
Tom chtěl jít ven, a tak šel pro míč, by si hrál a pak si vzal luk a šíp a pak už jen spal a pak chtěl zas ven pro míč, pak chtěl děd, nechť šel spát a on furt chtěl ven.
Michal Čermák VI.A
Byl žil kluk a děd a ten děd, ten jed chléb a sůl a pil džin a krad, co moh. Pak ten děd zdech a měl svůj hrob a ten hrob je teď pryč, jak ví chlap a syn, když šel, tak syn řek: „Hleď na ten plac, kde byl ten hrob.“ A teď je fuč.
zs zalany
vzp