Úvod  »  Novinky  »  Výstava historických osobností  »

Výstava historických osobností

V úterý 8. 11. 2016 se v tělocvičně naší školy uskutečnila výstava Historické osobnosti. Šlo o zážitkovou výstavu osobností českých dějin spojenou s přednáškou a besedou. Žáci se dozvěděli spoustu informací, ale i zajímavostí o vystavených osobnostech jimiž byly např. Konstantin a Metoděj, Karel IV., Jan Hus, Marie Terezie či Tomáš Garrigue Masaryk. Nejzajímavějším momentem, zvláště pro mladší žáky, byla možnost osobního kontaktu, žáci si mohli prohlédnout svatováclavskou korunu, osahat si husitské zbraně, nahlédnout do alchymistické dílny Rudolfa II. či si vyzkoušet napsat vzkaz hlaholicí. Výstava splnila naše očekávání, zajímavou formou byla žákům předána fakta z naší historie. Fotky si můžete prohlédnout na facebookových stránkách školy.