Úvod  »  Novinky  »  Projekt Příběhy bezpráví  »

Projekt Příběhy bezpráví

Ve čtvrtek 23.11. proběhl na škole velmi krásný projekt - Příběhy bezpráví. Celý den jsme se věnovali vzpomínkám na hrůzy totalitního režimu a konkrétním příběhům pamětníků. Projektu se účastnili žáci osmého a devátého ročníku, kteří se tak mohli setkat s autentickými příběhy z doby, na kterou by se nemělo zapomínat. Projekt se konal pod záštitou Člověka v tísni. Žáci během dne zhlédli dva filmy, setkali se s pamětníkem Eduardem Vackem, nainstalovali a prohlédli si výstavu Místa, kde žijeme, tvořili moderní báseň a asociační řetězec.

Jsem přesvědčena, že projekt se velmi povedl a to zejména díky žákům IX.A. Několik děvčat ochotně přišlo do školy již v půl sedmé a pomohly s přípravou výstavy a plakátů. Speciální poděkování patří Lídě Kuříkové z IX.A, která se velmi aktivně podílela na přípravě a veškeré organizaci a vymyslela dárek pro pana Vacka. Dlouho jsme si lámali hlavu, jak panu Vackovi poděkovat. Nakonec jsme mu kromě školního kalendáře nechali vytisknout jeho knihu Občanský průkaz, prosím, která již není nikde k dostání. Druhý výtisk nám podepsal a společně s dalšími dvěma jeho knihami se stal součástí školní knihovny.

Věřím, že tento projekt byl tím nejlepším způsobem, jak žákům dobu autenticky přiblížit a upozornit je na nebezpečí totality a manipulace.