Úvod  »  Novinky  »  Lyžařský výcvik ve Ski areálu Telnice  »

Lyžařský výcvik ve Ski areálu Telnice

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. 2019 se 22 žáků 2. stupně zúčastnilo lyžařského kurzu ve Ski areálu Telnice. Žáci byli rozděleni do dvou družstev a postupně se učili novým lyžařským dovednostem nebo se zdokonalovali v těch dříve získaných. Výcvik vedli dva učitelé a jedna paní asistentka. Cílem kurzu bylo správně zvládnout techniku lyžování, umět se bezpečně pohybovat na svahu a zlepšovat dle svých možností techniku lyžování. Žáci, kteří stáli na lyžích poprvé, zvládli postupně jízdu v obloucích, zastavení a sebeobsluhu na vlecích a lanovce. Některým žákům bylo potřeba věnovat větší individuální přístup, ale od poloviny týdne všichni žáci byli schopni pohybovat se na všech sjezdovkách. Během týdne se všichni chovali ohleduplně, navzájem si pomáhali, byla vidět radost z jednotlivých pokroků i samotného lyžování.
Děkuji žákům i kolegům za příjemné a úspěšné zvládnutí lyžařského výcviku. Mgr. Dita Nerudová

Fotografie a videa z lyžařského výcviku si můžete prohlédnout na facebooku školy.