Úvod  »  Novinky  »  Vydání mimořádného opatření MZ od 25. 2. 2021 - DŮLEŽITÉ  »

Vydání mimořádného opatření MZ od 25. 2. 2021 - DŮLEŽITÉ

Vážení zákonní zástupci,
s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání je v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021 požadována ochrana dýchacích cest (ústa, nos) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování. Za ochranný prostředek je v této souvislosti považován respirátor nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), případně zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC (jednorázová chirurgická rouška).

Za náležitou ochranu dýchacích cest se nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst, např. šála, šátek či látková rouška. V období od 25. 2. 2021 do 28. 2. 2021 lze použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, než jsou respirátor třídy FFP2/KN 95 nebo jednorázová rouška.

Opatřete, prosím, svým dětem (žákům 1. a 2. tříd) potřebné ochranné prostředky dýchacích cest nejlépe k 25. 2. 2021, nejpozději však do 1. 3. 2021.

Uvědomuji si, že "dětské" velikosti respirátorů nejsou v současné době na trhu. Možným řešením je zakoupení zdravotnické obličejové masky. Škola musí plnit nařízení MZ jako orgánu vyšší moci.

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci.

Mgr. Lukáš Šimon, řed. školy​

Mimořádné opatření MZ ke stažení zde.