Základní škola a Mateřská škola Žalany
Úvod  »  Novinky  »  Čtenář na jevišti  » 

Čtenář na jevišti

Na naší škole podporujeme četbu knih a snažíme se získat zájem žáků pro tuto aktivitu. Jedním ze způsobů je i pravidelná účast v různých literárních soutěžích. 

V současné chvíli bojujeme o umístění v soutěži Čtenář na jevišti, kterou vyhlásila společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Naším úkolem bylo vybrat si knihu, kterou společně přizpůsobíme četbě na jevišti a nacvičit scénické čtení, které poté natočíme na video a zašleme do soutěže. Pokud by se nám povedlo dostat se mezi pět nejlepších souborů, pojedeme dne 17.12. 2014 do Prahy do DIVADLA KAMPA, kde ostatním souborům předvedeme naše čtení, popovídáme si s odborníky a opravdovými herci a jistě přivezeme i nějakou odměnu. Ale nepředbíhejme...
 
Soutěže se účastní děvčata z 8.A, která společně s paní učitelkou Mgr. Barborou Schneiderovou vybrala knihu od Karla Poláčka Bylo nás pět. Většina děvčat knihu přečetla a společně se také podívaly na známý seriál Bylo nás pět. Tréninky probíhaly i dvakrát týdně, postupně začaly vznikat i drobné kulisy. Začátek nebyl jednoduchý, ale postupně se mírně měnil text a najednou vzniklo představení, které si děvčata vytvořila téměř bez pomoci.               K jednotlivým postavám si vytvořila vlastní vztah a pokud si myslíte, že to byla dřina....Tak byla, ale všichni si při ní užili spoustu legrace, rozšířili si obzory a do knihovničky si přidali další oblíbenou knihu. A aby si tohle kouzelné představení dívky nenechaly pouze pro sebe, předvedou je s radostí svým mladším spolužákům.

Velká pochvala a díky patří Elišce Benešové, Natálce Geletkové, Ádě Králové, Nikče Vohánkové, Kamče Drašarové, Páje Šafářové a Janče Capouškové. Celý soubor děkuje také panu učiteli Mgr. Davidu Hyťhovi za zpracování videonahrávky.
Budeme rádi, když se podíváte na naše video a budete nám držet palce...

https://www.youtube.com/watch?v=6NLGttaLZ6o&feature=youtu.be
zs zalany
vzp