Úvod  »  Novinky  »  Literární exkurze  »

Literární exkurze

V pondělí 6. 6. 2016 vyrazili žáci devátých ročníků na literární exkurzi do Prahy. Nejdříve navštívili Vyšehrad a vyšehradský hřbitov, kde odpočívá řada slavných osobností, a to nejen literátů. Žáci se zastavili u hrobů Karla Hynka Máchy, Boženy Němcové, Karla Čapka, Jana Nerudy, Bedřicha Smetany, Vlasty Buriana a mnoha dalších. Obdivovali také hrobku Slavín, kde byl jako první pohřben spisovatel Julius Zeyer. Z Vyšehradu se vydali pěšky k muzeu Franze Kafky, kde se podrobně seznámili s životem a dílem jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů. Po krátké přestávce na oběd a odpočinku na Kampě navštívili Národní pedagogické muzeum Jana Ámose Komenského a výlet ukončili na exkurzi MŠMT. Exkurze se velmi vydařila, během 20 km, které žáci ušli, viděli například dům básníka Vladimíra Holana a místa spjatá s životem a dílem Jana Nerudy. Celý den také svítilo sluníčko, což bylo příjemným doplňkem k tomuto vydařenému dni.