Úvod  »  Základní škola

Doučování žáků škol 2022

Vážení zákonní zástupci,
od září do prosince roku 2021 probíhá na naší škole doučování žáků. Cílem doučování je pomoci žákům ohrožených školním neúspěchem či riziky spojenými s distanční výukou v uplynulém školním roce. Doučování probíhá pod vedením pedagogických pracovníků školy. Doučování se týká žáků prvního i druhého stupně ZŠ a je pro všechny přihlášené žáky poskytováno bezplatně.

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL - REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Od ledna 2022 probíhá program Doučování žáků škol realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy. Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Finanční podpora je poskytována EU "Financováno Evropskou unií - Next Generation EU".
  • Pandemie COVID-19 zasahuje do režimu vzdělávání na českých školách již od března roku 2020. Výluka prezenční výuky má výrazné negativní dopady na vzdělávací výsledky žáků a zvýšení vzdělanostních nerovností.
  • Snížená úroveň vzdělání se přitom promítá i do budoucích výdělků současných žáků a studentů, a to po dlouhé dekády jejich produktivního života.
  • Je proto důležité zaměřit se na nahrazení výpadku vzdělávání, a to doučováním, které se osvědčilo již na podzim v roce 2021.
  • Nejedná se o dlouhodobé kontinuální doučování, ale o cílené intenzivní doučování žáků vedoucí k rozvoji jejich znalostí a dovedností v určeném období po návratu k prezenční výuce.
Leták pro publicitu programu ke stažení zde.